Ege Rum Meyhanesi
Ege Rum Meyhanesi
Adres

Telefon
Fax
Web
E-mail

:

:
:
:
:


Kredi Kartı
Otopark
:
:

Otopark
Müzik Tarzı
Canlı Müzik
:
:

Visa KartMaster Kart
Taverna Geceleri

Fiks Menü

 


Beyoglu Mekanları
Beyoglu Beyoglu


Ege Rum Meyhanesi

Yılbaşı rezervasyonlarımız başlamıştır...

Hakkımızda


Ege Rum Manzara


Geçmişden An'a An'dan Geleceğe

EGE RUM MEYHANESİ

200 yıllık Levanten Malikanesi Galata Residence Apart Oteli teras katında EGE RUM MEYHANESİ eski İstanbul'un muhteşem manzarası eşliğinde misafirlerini ağırlıyor.

EGE RUM MEYHANESİ'nin bulunduğu bina
1800'lü yıllarda Abraham Salomun Camondo'nun torunu Nesim Camondo tarafından zenginlik ve asrilik kanıtının bir göstergesi olarak finans kurumlarının olduğu mahallede yapılmış şaşalı bir konaktır. Malikanelerinin önünden bankalarına inebilmek için art nouveau tekniğinde CAMONDO MERDİVENLERİ'nin yaptırmışlardır.

İstanbul'u çok güzel bir açıdan gören binanın terasında olan EGE RUM MEYHANESİ Sarayburnu, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Ayasofya ve diğer camilerin panaroması ile Kadıköy, Harem, Kızkulesi, Selimiye Kışlası, Boğaz Köprüsü ve Vaniköy'e kadar muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Çilingir sofrasında ekaliyet mutfağının unutulan mezeleri ile ege, ada, Osmanlı mutfağını birleştirerek yunan müziği Rembetiko'nun ve nostaljinin lirik ezgileri eşliğinde sunmaktadır.

EGE RUM MEYHANESİ'nde gece REMBETİKO ile başlar.Ege adaları ve kıyılarındaki Rum ve Türk türkülerinin memleket özlemlerini yansıtan bu lirik müzik gecenin daha sonraki saatlerinde canlanarak misafirleri zeybekiko ve sirtakiye davet eder.

EGE RUM MEYHANESİ

İSTANBUL'A ESKİ TATLARI VE KEYFİYLERİ TAŞIMAKTAN MUTLULUK DUYAR...

 

Valet Parking hizmetimiz vardır.
İşletmemiz rezervasyon ile çalışmaktadır.Facebook
Grup


Facebook
Profil

 

Taksim
Sahne Eğlenceleri
Taverna
Eğlence
Manzaralı Restaurant
Sirtaki
Ege Rum Meyhanesi
Türkiyenin En Buyuk Yerel Reklam Sitesi Beyoğlu |beyoglubeyoglu.com